A Novelist, columnist & playwright

UYARIYORUM…

 

11699047_685657698205220_7280113477862505225_o

Kasim | L-Manyak

Bir şeylere inanmak, inandığın için sorgulamamak ve gerçeklere gözlerini kapatmak o kadar rahatlatıcı bir umarsızlık sağlıyor ki, gerçeklerden bahsederken sizin rahatınızı bozmaya çalışabilirim.
Çoğunluğa uyum sağlayarak, yalnızlığın sadece Tanrıya mahsus olduğunu kabul ederek, lüzumsuz acılardan kendinizi koruyabilecekken, ‘birey olmak yalnızlığınızla barışmaktan geçer’ gibi cümlelerle keyfinizi kaçırabilirim.

Acıları inkar etmenin yarattığı uyuşukluk, sıcacık yorganın altında mayışmak kadar gevşeticiyken, ‘gerçeklerden kaçmak aslında bir anlamda acılardan kaçmaktır’ diye ukalalıklar yapabilirim.

Büyük yalanlara olan ihtiyacın karşılanmasının ne kadar rahatlattığını biliyorum. Yönetenlerin sözlerine gözü kapalı inandığınız zaman, her geçen gün teslim olduğunuz korkularınıza sarılmanın dayanışması ve gücü varken, korkularla mücadele etmek gibi korkunç korkutucu konulardan söz edebilirim.

Gerçeklere tahammmül etmek yerine kendi kendini kandırarak neşe içinde yaşamanın kıymetini hiç bilemediğim için, acıları, ikiyüzlülükleri ve hatta acımasızlıkları anımsatmayı görev edinebilirim.
Kadınlara ‘sevişmeyi talep edin, sevişerek kendinizden geçin, bedenlerinizi frenlemeyi değil bedenlerinizde kaybolmayı talep edin. Tabulara çıplaklığınızla meydan okuyun’ diyebilecek kadar edepsizleşebilirim.

Ekonomimiz dünyadaki krizlere rağmen bu kadar mükemmel giderken… Börek yapan kadınlar kadınlığın tüm mutluluğunu bulmuşken…
Bizlerin yaşayacağı kafa karışıklıklarını minimuma indirmek için tüm gazete ve kanallar bize harika masallar anlatırken…
İçimizde oluşan fesatlıkları ve beyinleri sulandıracak yanlış bilgileri bize ulaştırmak isteyen sosyal medya her daim bizim için kontrol edilirken…
Aklınızı karıştırmak için şikayet edenleri dinlemeyin!

Mutsuz olmayın!

Herkesin hakkı olan mutluluğu kendinizden esirgemeyin!

Tüm bu nedenlerden dolayı Bayan Yanı okurlarını da uyarmak istiyorum.

Beni okumayın.

Her şeyden habersiz mutlu mutlu yaşamak varken kendini sorgulamanın, karşı çıkmanın, mutsuz olmanın ve hatta bir dolu sorunla yüz yüze kalmanın ne anlamı olabilir ki?…