A Novelist, columnist & playwright

Hoşgeldin 2014: Nice mutlu korkulara…

Erkekler yolsuzluk yaptıklarında, rant uğruna doğayı, şehirlerin tarihsel geçmişlerini yok ettiklerinde neden namussuz olmuyorlar?

Her türlü hileyi, haksızlığı, korkaklığı, kadının namusunun ardına gizleyenlerin, namusu kadın cinselliği ve bedeni üzerinden tanımlayan erkeklerin namusunu sorgulamanın zamanı neden hiç gelmiyor?

Öldürdünüz kadınları, tecavüz ettiniz küçücük çocuklara, yanlış yere baktı, açık saçık giyindi diye öldürüyorsunuz hala… Ve kadınlar namusumuzdur diye rahatlatıyorsunuz olmayan vicdanınızı.

Kadınlara sınırlar çiziyorsunuz sonra da o sınırların dışına çıkan kadınları temizliyorsunuz sanki çöpmüş gibi… Kadınları katlettiğiniz gibi doğayı da katlediyorsunuz.

Neden hep boyun eğmemiz gerekiyor? Neden sorgulayanlara bu kadar tahammülsüzsünüz? Neden korkutmayı bu kadar çok seviyorsunuz? Ve nasıl bu kadar utanmaz olabiliyorsunuz?

Küçücük kızlara koca koca adamların tecavüz etmelerini nasıl yok sayabiliyorsunuz. Koca koca adamları aklayabilmek için küçücük kızların yaşamlarını nasıl hoyratça yok edebiliyorsunuz?

Küçücük kızlar koca koca adamlara satılırken siz evlerinizde çocuklarınızın saçını nasıl okşayabiliyorsunuz?

Yetmiyor değil mi? Kadınlığımızdan, bedenimizden, gücümüzden o kadar nefret ediyor ve o kadar korkuyorsunuz ki…

Korkunuzu ancak başkalarını daha da daha da korkutarak bastırıyorsunuz.

Ama biz erkek egemen sistemin doğayı katletmesi ve kadını katletmesinin erkeğin iktidarlı olma hırsından başka bir şey olmadığını biliyoruz. O nedenle bizleri değil sadece kendinizi kandırıyorsunuz.

Yolsuzluklar yapın, yok edin, yıkın,tecavüz edin nasıl olsa kadınların üzerinden kazandığınız NAMUS, SİZİN HER TÜRLÜ NAMUSSUZLUĞUNUZU saklamaya yetecektir.

Ve ne yazık ki bu gerçek binlerce yıldır hiç değişmemiştir.